III MIEJSCE !!! OGÓLNOPOLSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ SZS MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO!!! VII Grand Prix 2017/2018 Półfinał Wojewódzkiej Gimnazjady 13 IV 2018 Zawody rejonowe - 9 marca 2018 Memoriał Patryka Kasprzaka 2018 Mistrzostwa Katowic: dziewcząt i chłopców 2018 Finał wojewódzkiej gimnazjady - 24 maja 2017 r. Półfinał chłopców w Tychach-15 V 2017 Zawody rejonowe 25 IV 2017r. VI Grand Prix Tenisa Stołowego 2016/2017 Mistrzostwa Katowic - dziewcząt i chłopców ( 15-16 marca 2017r. ) V Grand Prix Tenisa Stołowego 2015/2016 Mistrzostwa Katowic - dziewcząt i chłopców (10-11 .III. 2016 r.) Finał Wojewódzkiej Gimnazjady Tenisa Stołowego Chłopców - Zawiercie; 10 maja 2016 r. Podziękowania Sukcesy naszego tenisisty

III MIEJSCE !!! OGÓLNOPOLSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ SZS

Olbrzymi sukces

odniosła nasza reprezentacja w tenisie stołowym!!!

W dniach 11-13 czerwca 2018 roku w Rawie Mazowieckiej odbył się Finał Ogólnopolski Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS w Tenisie Stołowym. Drużyna II L.O. z Oddziałami Dwujęzycznymi w Katowicach reprezentowała nasze województwo i miasto Katowice. Wśród 19 drużyn z całej Polski nasi reprezentanci zdobyli III miejsce! Oto skład drużyny: Aleksander Lilien (3c), Ksawery Ziętara (3c) i Wiktor Podsadniak (3d). Opiekunami drużyny byli nauczyciel: Krzysztof Szewerda oraz rodzic: p. Jacek Lilien.

W drodze do sukcesu nasi zawodnicy pokonali następujące drużyny:

Gimnazjum w Seceminie (świętokrzyskie), SP w Bierzwniku (zachodniopomorskie), ZSO w Krzyżu Wielkopolskim (wielkopolskie)

i gospodarzy SP nr 4 w Rawie Mazowieckiej (łódzkie).

Po wyjściu z grupy z pierwszego miejsca w ćwierćfinale wygraliśmy 3-0 z Zespołem Szkół Samorządowych w Zawidzu Kościelnym (mazowieckie). W ten sposób w turnieju pozostały 4 drużyny: z Gdańska z Zielonej Góry , z Dukli (podkarpackie) i nasza drużyna. O wejście do finału przegraliśmy z drużyną o wiele wyżej notowaną z Gdańska. Jednak w meczu o 3 miejsce pokonaliśmy 3-2 SP z Dukli! Pierwsze miejsce zajęli zawodnicy z Zielonej Góry, którzy w swoim składzie mieli mistrza Polski w tej kategorii wiekowej. drugie miejsce zajeli zawodnicy z Gdańska.

Zapraszam do galerii.

Serdeczne gratulacje kieruję w stronę naszych brązowych medalistów: Olka, Ksawego i Wiktora oraz ich rodziców, którzy przygotowali przed zawodami 3 -dniowy obóz sportowy, gdzie reprezentanci trenowali z czołowymi zawodnikami w Polsce!

Podziękowania dla medalistów, rodziców i pani dyrektor wraz z Radą Riodziców, jak również dla Wydziału Edukacji Miasta Katowice (p. Adam Machowiak) za zaangażowanie, włożony czas, wsparcie mentalne i finansowe. Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy z tego wspólnego niesamowitego sukcesu!

p.Furman , p. Szewerda - organizatorzy tenisa stołowego