Szkolny Festiwal Reportażu Filmowego

Szkolny Festiwal Reportażu Filmowego to konkurs, którego pretekstem są 150 urodziny Katowic. Zachęcamy młodzież ze Śląska do przygotowania etiud filmowych opowiadających o jubilacie. Mogą to być opowieści o teraźniejszości lub historii miasta, o ludziach, miejscach, wydarzeniach i pasjach związanych z Katowicami.
Autorów najlepszych produkcji zaprosimy na galę finałową, która odbędzie się 27 listopada o godz. 10.30 w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. K. Szymanowskiego w Katowicach.
Nasze jury, w skład którego wchodzą m. in. Anna Kałuża – prof. UŚ oraz Joanna Malicka – producentka filmowa, wybierze najlepsze filmy w dwóch kategoriach: gimnazjów i szkół średnich. Nagrodą główną są warsztaty filmowe prowadzone w języku angielskim przez trenerów medialnych ze stowarzyszenia The Global Experience. Cztery najlepsze filmy festiwalu będą umieszczone na internetowym kanale Easy Languages, który ma 1.37 miliona odsłon miesięcznie.

Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się w zakładce „Regulamin”.
Zachęcamy również do odwiedzenia naszej strony na facebooku: www.facebook.com/Szkolny.Festiwal.Reportazu.Filmowego