Zgodnie z uchwałą Rady Miasta nr XXXVIII/761/17 z dnia 30 marca 2017 r.

Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi zostało włączone do II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej.

Projekt uchwały Rady Miasta Katowice w sprawie projektu dostosowania sieci publicznych szkół podstawowych i gimnazjów mających siedzibę na terenie miasta Katowice do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą – Prawo oświatowe.

Dyrektorzy gimnazjów,

informujemy, że w dniu 1 marca 2017 r. (środa) o godz. 16.00 w Śląskich Technicznych Zakładach Naukowych w Katowicach, ul. Sokolska 26, odbędzie się spotkanie przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Katowicach z rodzicami uczniów uczęszczających do szkół podstawowych
i gimnazjów, poświęcone wdrażanej reformie edukacji.

W związku z powyższym uprzejmie prosimy o upowszechnienie niniejszej informacji oraz, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, zaproszenie na spotkanie dwoje rodziców.

z wyrazami szacunku,

zespół wizytatorów: Dariusz Boruta, Urszula Głowińska, Ewa Gomulska, Jan Gratka, Aleksandra Januszek, Małgorzata Jaros, Ilona Klimek, Jakub Padewski, Jacek Zachłód.