Sekcja hiszpańska

GIMNAZJUM NR 2 Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI

Od IX 2012 jesteśmy jedyną szkołą gimnazjalną na Śląsku oferującą naukę w klasach dwujęzycznych z językiem hiszpańskim, a także możliwość przejścia po ukończeniu gimnazjum do klasy dwujęzycznej II LO im. Marii Konopnickiej.  Popularność sekcji hiszpańskiej stale rośnie, o czym świadczy ciągle wzrastająca liczba kandydatów.

CYKL NAUKI

Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi  stanowi pierwszy etap sześcioletniego cyklu nauczania dwujęzycznego. Nasi uczniowie przez trzy lata realizują rozszerzony program nauki języka hiszpańskiego w wymiarze 6 godzin tygodniowo.  Poza intensywną nauką języka, poznają elementy kultury, historii i geografii Hiszpanii oraz krajów hiszpańskojęzycznych. Elementy wiedzy i kultury Hiszpanii wprowadzane są zarówno na zajęciach z hiszpańskiego, jak i na innych przedmiotach, realizowanych po polsku (np. na zajęciach z języka polskiego zapoznają się z twórczością czołowych przedstawicieli literatury hiszpańskojęzycznej, na zajęciach artystycznych poznają sztukę Hiszpanii i Ameryki Południowej itp.). W pierwszej klasie zajęcia języka hiszpańskiego prowadzone są wyłącznie przez polskich nauczycieli,  w drugiej i trzeciej klasie  również przez nauczycieli hiszpańskiego pochodzenia (tzn. nativos).

Drugi cykl nauczania dwujęzycznego stanowi liceum. Po ukończeniu gimnazjum istnieje możliwość kontynuowania nauki w II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiejktóre podobnie jak gimnazjum objęte jest patronatem Ambasady Królestwa Hiszpanii w Polsce, co oznacza zapewnienie prowadzenia zajęć przez nauczycieli z Hiszpanii oraz stypendia i obozy językowe dla najlepszych uczniów. W liceum uczniowie uczęszczają już na niektóre przedmioty po hiszpańsku, co umożliwia im uzyskanie matury polskiej i hiszpańskiej- Título de Bachiller.

DLACZEGO NASZE GIMNAZJUM?

intensywna nauka języka hiszpańskiego

- możliwość kontunuacji nauki w II LO im. Marii Konopnickiej i możliwość uzyskania matury hiszpańskiej, która otwiera drzwi do studiowania na hiszpańskich uczelniach

- absolwenci szkoły uzyskują bardzo wysokie wyniki na egzaminach gimnazjalnych, są laureatami wojewódzkich konkursów przedmiotowych oraz wielu innych konkursów m.in. Międzyszkolnego Dyktanda, Konkursu wiedzy o Meksyku oraz wiedzy o Hiszpanii…