WKP 2017-2018 2016 / 2017 2015 / 2016 Maraton MAT Święto PI Sesja MAT Uniwersytet Obóz naukowy

KOŁO MATEMATYCZNE  2015 / 2016

W roku szkolnym 2015/2016 zajęcia odbywają  się raz w tygodniu - każdy wtorek 7.00 -7.45 w sali 21.  Koło matematyczne przeznaczone jest przede wszystkim dla uczniów  klas II i III.

Celem zajęć jest rozwijanie zainteresowań uczniów, poszerzanie wiedzy o zagadnienia ponadprogramowe oraz przygotowywanie do uczestnictwa w konkursach matematycznych.

Uczestnicy koła biorą udział w Sesji Popularnonaukowej zorganizowanej przez Zarząd Oddziału Górnośląskiego PTM i Dyrekcję VIII LO im. Marii Skłodowskiej – Curie w Katowicach  pt. ”Spotkania z matematyką” oraz w Regionalnej Sesji Matematycznej zorganizowanej przez II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Katowicach.

11 marca 2016 roku uczestnicy koła matematycznego wraz z Panią Dyrektor Marią Glier i panem Dariuszem Glińskim uczestniczyli w XV jubileuszowej sesji pt."Spotkania z matematyką". Spotkania jak co roku zoranizowało 8 LO im. Marii Skłodowskiej - Curie w Katowicach. W czasie sesji uczestnicy wysłuchali wykładu Krzysztofa Postka "Co można zrobić używając programowania liniowego".  Nastepnie swoje referaty zaprezentowali czniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.  Wśród tematów znalazły się m.in. :"Kody i szyfry CYKADY 3301", "Geometrig nieeuklidesowe", " O pewnym ekstremum", "O dowodach, które kłamią" i "Wielosciany foremne w modelu kosmologicznym Keplera". O oprawe muzyczna zadbał zespół wokalny oraz zespół "PIK Floyd". W przerwie między wykładami młodzież czynnie uczestniczyła w różnych konkursach. Marian Kędzielski i Maciej Rozmus z 1c zajęci 3 mejsce w konkursie dla gimnazjalistów.

klikajac na poniższe zdjęcie przejdziesz do galerii wydarzenia

27 maja 2016 roku uczennice klas pierwszych naszego gimnazjum Barbara Sobera i Faustyna Moroń przygotowały wystąpienia na warsztaty dla uczestników I Międzyszkolnego Konkursu Matematyczno – Finansowego „Finansomat”.  Podczas warsztatów Faustyna przedstawiła referat „Kalendarz i czas” natomiast Barbara Sobera  wraz z drugą uczennicą klasy 1c zaprezentowały „Zagadki matematyczne”. Uczniowie szkół podstawowych z dużym zainteresowaniem wysłuchali przygotowanych prezentacji. Czynnie uczestniczyli w rozwiązywaniu postawionych zagadek matematycznych.