WKP 2017-2018 2016 / 2017 2015 / 2016 Maraton MAT Święto PI Sesja MAT Uniwersytet Obóz naukowy

ŚWIĘTO LICZBY PI 2016

W poniedziałek 14 marca 2016 uczniowie klas 1c oraz 2d wzięli czynny udział w uroczystych obchodach Święta Pi. Data wybrana  nieprzypadkowo - 14 marca to w notacji amerykańskiej 3/14. Dziesiąte obchody święta miały formę festiwalu nauk ścisłych i przyrodniczych zorganizowanych na terenie Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uczniowie pod opieką mgr Ewy Misztal i mgr Dariusza Glińskiego uczestniczyli w trzech wykładach:

- wykład inauguracyjny „O Archimedesie, liczbie π i nie tylko”  wygłosił dr Krzysztof Ciesielski z uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

- „Krótką historię liczb” omówił prof. dr hab. Aleksander Błaszczyk

- dr hab. Przemysław Koprowski przedstawił „O słowach słów kilka”

Następnie gimnazjaliści czynnie uczestniczyli w warsztatach dotyczących Zagadek logicznych, grali w Kasynie Uniwersyteckim i spędzili miło czas w kawiarence szkockiej. Na koniec w pracowni robotyki wzięli udział w warsztatach „Delfiny, nietoperze i roboty”, które  prowadziła dr Jolanta Sobera.

klikajac na poniższe zdjęcie przejdziesz do galerii wydarzenia

We wtorek 15 marca 2016 roku zorganizowano drugą część święta pi. Uczestniczyli w niej uczniowie klas 2d i 3b wraz z nauczycielem matematyki mgr Dariuszem Glińskim.  Wysłuchali wykładu mgr Szymona Dragi pt.„ Czy wszystkie liczby pi są równe?”. Następnie dzielnie kibicowali Adamowi Krukowi z klasy 3b w finale „Mistrza Matematyki 2016”. Adam bronił się bardzo dzielnie i zajął ostatecznie wysokie 3 miejsce.

klikajac na poniższe zdjęcie przejdziesz do galerii wydarzenia

:)

ŚWIĘTO LICZBY PI 2017

W poniedziałek 15 marca 2017 uczniowie klas 1c, 2c oraz 3d wzięli czynny udział w uroczystych obchodach Święta liczy Pi.