2016 2015

MATEMATYKA BLIŻEJ NAS 2015

Dnia 27 marca 2015r. zorganizowano w naszej szkole I edycję Dni Matematyki pt. „Matematyka bliżej nas”. Mieliśmy zaszczyt gościć uczniów szkół podstawowych z Katowic. W ramach tej uroczystości zainteresowani gimnazjaliści pod opieką Pana Dariusza Glińskiego przygotowali swoje referaty. Szkoły podstawowe miały również możliwość rywalizacji między sobą, rozwiązując zadania przygotowane po każdej prezentacji. Nasze spotkanie uroczyście rozpoczęła Pani Dyrektor Maria Glier. Było ono poprowadzone przez uczennice klasy 3c:  Paulinę Hycnar i Sarę Ismail.

Zaczęliśmy od części artystycznej, w której Julia Surzyn z klasy 1e zaśpiewała piosenkę Leonarda Cohena pt. „Hallelujah”. Uczniowie naszej szkoły opowiadali o symetrii, twierdzeniu Pitagorasa, złotej liczbie i Agricoli, czyli popularnej grze planszowej. Dla chwili odpoczynku i relaksu Izabela Latkiewicz zagrała utwór przeznaczony na skrzypce pt. „Wiosenny spacer”. Następnie powróciliśmy do dalszej części naszego spotkania. Mówiliśmy wtedy o ciągu Fibonacciego, liczbach rzymskich, rozwiązywaliśmy zagadki z zapałkami. Ostatnia prezentacja, której wysłuchaliśmy, dotyczyła figur magicznych.

Na zakończenie naszego spotkania Pani Dyrektor rozdała nagrody zwycięzcom konkursów i uroczyście pożegnała reprezentantów szkół podstawowych.

Program sesji 27.03.2015r.

Uroczyste otwarcie sesji „Matematyka bliżej nas” – Dyrektor Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi – mgr Maria Glier

występ muzyczny: Hallelujah (śpiew) –Julia Surzyn (1e)

Referaty uczniów Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi