Jasełka i Kolędowanie w Szpitalu Dziecięcym w Ligocie (19 I 2019r.) Paczki świąteczne dotarły do adresatów Świąteczne przygotowania - 2018 Kolędowanie w Domu Pomocy Społecznej "Przystań" Świąteczna zbiórka żywności - Auchan 2018r. Kolędowanie w Hospicjum - 12 XII 2018r. Dzień Papieski - 14 X 2018r. Podziękowania za Madagaskar X 2018 Paczki wielkanocne 30 III 2018 Kiermasz świąteczny - Hospicjum 2018r. Kolędnicy misyjni w Hospicjum 2017r. Simply 9-10 III 2018r. Świąteczne akcje wolontaryjne - XII 2017r. Hospicjum- Kwesta cmentarna 1 listopada 2017r. Jesienny Festyn w Przedszkolu przy ul. Barbary - 21 IX 2017 Dzień Papieski - 8 X 2017r. Kolędowanie 2017 Paczki świąteczne - 23 XII 2016 Simply 9- XII 2016r. Adwentowe serduszka - 2016 Simply 4-5 III 2016 Przedszkole na Barbary Współpraca z Hospicjum Noclegownia Towarzystwa Pomocy św. Alberta (2013, 2014) Dzień Papieski i Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia Noclegownia Towarzystwa Pomocy św. Alberta (2015) Simply: 11, 12 XII 2015 Jasełkowe kolędowanie 2016 Paczki świąteczne - 23 XII 2015 Areszt śledczy - grudzień 2015 Dzień chorych 2016 Kiermasz świąteczny dla Hospicjum - 19 marca 2017r. Państwowy Dom Pomocy Społecznej "Przystań" 25 V 2016 r. Simply - świąteczna zbiórka żywności 24-25 marca 2017r.

Akcje charytatywne

Świąteczne akcje wolontaryjne - XII 2017r.

Kolejne akcje charytatywne juz za nami!

Na początku grudnia - 8 i 9, uczniowie pomagali podczas kolejnej zbiórki żywności w sklepie Simply (koło Katedry). Podejmowane dyżury trwały od 1 do 2,5 godziny. Pomoc w układaniu produktów żywnościowych dla potrzebujących i zachęcanie klientów sklepu do pozostawienia swojego materialnego daru serca są naszą specjalnością i nieoceniona pomoca dla Parafialnego Oddziału Caritas przy parafii Św. ap. Piotra i Pawła w Katowicach. Serdecznie podziękowania otrzymują: Wiktoria Kaliwoda, Klaudia Młynarczyk, Ada Metikos, Maja Stróżny, Julia Talarczyk, Agata Wagner, Adrianna Drożdzyńska, Helena Piecha, Kamila Pendziałek, Angelika Tatara, Alicja Brodzik, Alina Krzystolik, Natalia Kowalska, Karolina Janecka, Karolina Łubkowska, Martyna Kulik, Nikodem Mochnacki, Dominik Górak, Szymon Vu, Emilia Wienzek, Oliwia Sosnowska, Aleksandra Foltyn, Wiktoria Szczawińska, Piotr Zieliński, Martyna Rokus, Marta Dybczak, Wiktoria Kozyra, Faustyna Moroń, Nadia Płaszczyk.

Dziękuję w imieniu organizatorów całej , tak licznej grupie.

Dziękuję za poświęcony czas i ochotne serce do pomocy potrzebującym!!!

Jesteście niezastąpieni!

Również niesamowitą pracę i dyspozycyjność okazała grupa uczniów, którzy w piątek 22 grudnia przyszli przed 10.00 do sali przy par. Św. Ap. Piotra i Pawła w Katowicach, aby przekazać świąteczne paczki starszym i często schorowanym parafianom. Paczek było ponad 30 a wolontariuszy 21 osób. Podziękowania otrzymują: Ania Rakoczy, Maja Bigewska, Nikodem Mochnacki, Dominik Górak, Ola Wczasek, Jakub Przewoźny, Wojtek Skowroński, Agata Wagner, Ola Foltyn, Oliwia Sosnowska, Ania Pilecka, Karolina Łubkowska, Ala Brodzik, Helena Grela, Ada Drożdzyńska, Nikodem Dziewiałtowski, Lena Bochner, Nadia Płaszczyk, Martyna Kulik, Kasia Cyrol, Klaudia Młynarczyk, Wiktoria Kaliwoda.

Serdeczne podziękowania kieruję do rodziców i opiekunów za wyrażenie zgody na w/w akcje charytatywne. Dziekuję za Państwa pomoc!

Dziekuję również uczniom i nauczycielom, którzy przynieśli produkty żywnościowe o dłuższym terminie przydatnosci w ramach szkolnej zbiórki żywności. Pomysłodawcą akcji była Wiktoria Wypart, której dziękuję za realizację projektu i przekazanie w środę 20 grudnia zebranej żywności do Banku Żywności działającego przy wspomnianej już parafii.

Wszystkim jescze raz serdecznie dziękuję i zapraszam do kolejnych wspólnych akcji charytatywnych już w marcu.

Katecheta K. Szewerda