Jasełka i Kolędowanie w Szpitalu Dziecięcym w Ligocie (19 I 2019r.) Paczki świąteczne dotarły do adresatów Świąteczne przygotowania - 2018 Kolędowanie w Domu Pomocy Społecznej "Przystań" Świąteczna zbiórka żywności - Auchan 2018r. Kolędowanie w Hospicjum - 12 XII 2018r. Dzień Papieski - 14 X 2018r. Podziękowania za Madagaskar X 2018 Paczki wielkanocne 30 III 2018 Kiermasz świąteczny - Hospicjum 2018r. Kolędnicy misyjni w Hospicjum 2017r. Simply 9-10 III 2018r. Świąteczne akcje wolontaryjne - XII 2017r. Hospicjum- Kwesta cmentarna 1 listopada 2017r. Jesienny Festyn w Przedszkolu przy ul. Barbary - 21 IX 2017 Dzień Papieski - 8 X 2017r. Kolędowanie 2017 Paczki świąteczne - 23 XII 2016 Simply 9- XII 2016r. Adwentowe serduszka - 2016 Simply 4-5 III 2016 Przedszkole na Barbary Współpraca z Hospicjum Noclegownia Towarzystwa Pomocy św. Alberta (2013, 2014) Dzień Papieski i Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia Noclegownia Towarzystwa Pomocy św. Alberta (2015) Simply: 11, 12 XII 2015 Jasełkowe kolędowanie 2016 Paczki świąteczne - 23 XII 2015 Areszt śledczy - grudzień 2015 Dzień chorych 2016 Kiermasz świąteczny dla Hospicjum - 19 marca 2017r. Państwowy Dom Pomocy Społecznej "Przystań" 25 V 2016 r. Simply - świąteczna zbiórka żywności 24-25 marca 2017r.

Akcje charytatywne

Przedszkole na Barbary

FESTYN "ZWIERZYNIEC" - 21 wrzesień 2016r.

Już 6 raz nasi uczniowie pomagali w organizacji festynu w pobliskim, zaprzyjaźnionym przedszkolu, którego absolwenci uczęszczają do naszego gimnazjum.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom, którzy od 16.00 do 19.00 poswięcili ten czas dla dzieci,rodziców i wychowawców przedszkola. (K.Szewerda)

Tak opisała festyn p. Bożena; wychowawca przedszkola:

Tym razem ogród przedszkolny opanowały różne zwierzątka - koty, tygrysy, niedźwiadki, zajączki i wiele innych, które brały udział w różnego rodzaju konkurencjach sportowych, rysowały. jadły ciastka i pieczone kiełbaski. Okazało się, że zwierzątka to nasze przedszkolaki, ich panie i rodzice w przebraniach :)  Pojawiły się też prawdziwe pieski wraz ze swoimi opiekunami ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Sosnowcu Milowicach. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób witają się psy, co  lubią a czego nie lubią, przekonaliśmy się jak bardzo potrafią słuchać poleceń swoich opiekunów.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich rodzin, które mimo niesprzyjającej pogody, wzięły udział w festynie. Dziękujemy za przygotowanie dzieciom "zwierzęcych" strojów, przyniesienie ciast, ciasteczek i słodkości oraz fantów na loterię fantową.

Dziękujemy za pomoc uczniom i absolwentom Gimnazjum nr 2 oraz

pracownikom schroniska dla bezdomnych zwierząt w Sosnowcu Milowicach.

Zapraszam równiez do galerii zdjęć : http://naszekochaneprzedszkole.blogspot.com/2016_09_01_archive.html

Relacja z festynów do VI 2016 roku.

Od kilku lat młodzież naszego gimnazjum odkrywa swoje talenty w dziedzinie organizowania gier i zabaw dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Olimpiada sportowa podczas festynu czy piknik profilaktyczny dotyczący zdrowego stylu życia to niektóre z naszych inicjatyw. Piknik ekologiczny to ostatnia akcja w której wzięliśmy udział. Odbył się 24 września w pierwszym dniu jesieni. Pogoda była znakomita. Na początek wspólne zdjęcie i pogadanka o recyclingu. Przedszkolaki miały bardzo rozległą wiedzę na ten temat, biorąc pod uwagę wiek respondentów. Potem różne nieco zapomniane zabawy i gry podwórkowe: kiepki, cymbergaj, skakanka, gra w gumę czy skoki przez sznur. To tylko niektóre przykłady zabaw z naszych podwórek, które znakomicie wpisały się w ten festyn. Zabawa była przednia. Konkurs na strój ekologiczny, wspólne tańce przy ognisku i zabawy w amfiteatrze przedszkolnym dopełniły spędzone kilka godzin we wspaniałej atmosferze.

Wielkie podziękowania składam uczniom klasy 3c, którzy od początku wspierają mnie i moją rodzinę, a przede wszystkim pracowników przedszkola w tymże przedsięwzięciu. Radość, entuzjazm a nade wszystko serce ofiarowywane tym małym przyjaciołom (myślę o przedszkolakach) oraz czas poświęcony zawsze będą w pamięci jako źródło satysfakcji z uczynionego dobra.

Dodam, ze oprócz festynów byliśmy w przeszkolu z uczniami klasy 3e z teatrzykiem. Tematem była: empatia, tolerancja, koleżeństwo, przyjaźń. Scenki i przedstawienie zbudziło żywe reakcje młodych widzów. Pogadanka i kolorowanie rysunków z ulubionymi bohaterami bajek bardzo przypadły do gustu również paniom wychowawczyniom. Wam też serdecznie dziekuję za czas i włożone serce.

Chciałbym w imieniu przedszkolaków, prosić o dalszą pomoc...

Rozpoczynamy również w tym roku akcję czytania bajek. Wszystkich chętnych z dobrą dykcją serdecznie zapraszam do współpracy.

Relacjonował: katecheta Krzysztof Szewerda

Na koniec kilka zdjęć: