Duety przyrodnicze

"DUETY PRZYRODNICZE"

Serdecznie zapraszamy Nauczycieli Przyrody i Uczniów

klas IV - VI szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie

Konkurs odbędzie się 21 kwietnia 2016r (czwartek)

w Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Katowicach.

Regulamin konkursu DUETY PRZYRODNICZE

Cel – stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia wiedzy i umiejętności z zakresu nauk przyrodniczych, poszerzanie wiedzy o własnym regionie i świecie, popularyzacja wiedzy przyrodniczej.

Termin – 21 kwietnia 2016 r. (czwartek)

Termin nadsyłania zgłoszeńdo 13 kwietnia 2016 r

Zgłoszenia dokonuje nauczyciel –opiekun poprzez podanie nazwisk i imion uczniów, numeru i adresu szkoły podstawowej oraz adresu kontaktowego nauczyciela.

Miejsce i Organizator – Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Katowicach, ul. Głowackiego 4

Uczestnicy - Szkoła może zgłosić maksymalnie dwie pary uczniów, czyli dwa DUETY PRZYRODNICZE. W skład danego DUETU mogą wchodzić uczniowie z klas IV –VI (duety mogą być mieszane np. jeden uczeń z klasy VI, drugi z klasy V lub IV)

Zakres materiału – wiedza i umiejętności z zakresu przedmiotu przyroda w szkole podstawowej

Przebieg konkursu:

W pierwszej części każdy uczeń losuje miejsce i indywidualnie rozwiązuje krótki test przyrodniczy (zadania zamknięte).

W drugiej części uczniowie pracują w DUETACH PRZYRODNICZYCH, rozwiązują zadania otwarte (np. praca z mapą, globusem i itp.)

W trzeciej części nastąpi ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów i nagród.

Prosimy, aby Nauczyciele posiadali przy sobie zgody na udział uczniów  w konkursie i przekazali je organizatorom.

Wzory zgody oraz adres na jaki prosimy o zgłaszanie się, Nauczyciele otrzymali w zaproszeniu wysłanym na adres internetowy danej szkoły podstawowej.

Organizator nie zapewnia zwrotu kosztów przejazdu.

Sprawy nieujęte w Regulaminie rozstrzyga Organizator konkursu.

Serdecznie zapraszamy do Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi

w Katowicach