WKP 2017-2018 2016 / 2017 2015 / 2016 Maraton MAT Święto PI Sesja MAT Uniwersytet Obóz naukowy

KOŁO MATEMATYCZNE  2016 / 2017

W roku szkolnym 2016/2017 zajęcia odbywają  się w sali 21 według ustalonego harmonogramu.  Koło matematyczne przeznaczone jest przede wszystkim dla uczniów  klas II i III.

Celem zajęć jest rozwijanie zainteresowań uczniów, poszerzanie wiedzy o zagadnienia ponadprogramowe oraz przygotowywanie do uczestnictwa w konkursach matematycznych.

Uczestnicy koła biorą udział w Sesji Popularnonaukowej zorganizowanej przez Zarząd Oddziału Górnośląskiego PTM i Dyrekcję VIII LO im. Marii Skłodowskiej – Curie w Katowicach  pt. ”Spotkania z matematyką” oraz w Regionalnej Sesji Matematycznej zorganizowanej przez II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Katowicach.

Zachecamy do udziału w nastepujacych konkursach matematycznych:

- Nudna Matematyka

- Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki

- Kangur Matematyczny

- Mistrz Matematyki

- Omnibus Matematyczny

- GeoMat

- Alfik Matematyczny

POLECANE ZBIORY ZADAŃ

1. Dariusz Kulma, Sławomir Dziugieł, Zbiór zadań dla nauczycielek i nauczycieli matematyki uczących w 4,5 i 6 klasie szkoły podstawowej,Firma Edukacyjno-Wydawnicza ELITMAT, 2011 Zbior_1.pdf

2. Dariusz Kulma, Sławomir Dziugieł,Zbiór zadań dla nauczycielek i nauczycieli matematyki uczących w klasach 2 i 3 szkoły podstawowej, Firma Edukacyjno-Wydawnicza ELITMAT,2011 Zbior_2.pdf

XXV WOJEWÓDZKI KONKURS NUDNA MATEMATYKA

Sukcesy uczniów naszej szkoły:

II miejsce - Piotr Gryglaszewski kl. 1c,

finalista - Krzysztof Ferda kl. 1c,

finalista - Marian Kędzielski kl. 2c.

ALFIK MATEMATYCZNY 2016/ 2017

W ogólnopolskim konkursie matematycznym ALFIK MATEMATYCZNY w tym rokuuczestniczyło 50 uczniów.

Wysokie lokaty i nagrody uzyskali:

wynik bardzo dobry - Piotr Gryglaszewski kl.1c,

wynik bardzo dobry - Miłosz Marcinkowski kl. 2c,

wynik dobry - Ewa Śrutek  kl.1a,

wynik dobry - Krzysztof Ferda kl. 1c,

wynik dobry - Marian Kędzielski kl. 2c.

Laureatom gratulujemy i zachęcamy do udziału w przyszłym roku w kolejnej edycji konkursu.

OLIMPUS - OLIMPIADA MATEMATYCZNA

sesja zimowa 2017

Laureatami Olimpiady Matematycznej - sesja zimowa zostali:

Krzysztof Ferda kl. 1c,

Marian Kędzielski kl. 2c,

Piotr Gryglaszewski kl.1c,

Wojciech Ferda kl. 1c,

Miłosz Marcinkowski kl. 2c,

Laureatom gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w przyszłym roku w kolejnej edycji konkursu.