Sprawozdanie z działalności

Szkolnego Klubu Europejskiego EPSILON

w roku szkolnym 2017/2018

SKE zrealizował następujące zadania:

1. Wybory nowego Zarządu SKE – wrzesień 2017 r.
  2. Rekrutacja nowych członków SKE spośród uczniów klas drugich i trzecich – wrzesień 2017 r.
  3. Kontynuacja realizacji programu: „Europo! Poznajmy się bliżej” - Wielka Brytania i Włochy – cały rok szkolny.
  4. Udział 2 drużyn z klas III c i II a w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej dla Szkolnych Klubów Europejskich w Pałacu Młodzieży w Katowicach – marzec 2018 r.
  5. Uczestnictwo uczniów klasy II e w Konkursie „Jestem Europejczykiem” w SP 47 w Katowicach – maj 2018 r.
  6. Zorganizowanie szkolnych konkursów: o Wielkiej Brytanii i USA – I okres,  o muzyce anglojęzycznej, o filmie anglojęzycznym, o Unii Europejskiej, o Europie i Europejczykach oraz o Włoszech dla drużyn klasowych – II okres.
  7. Zajęcia realioznawcze w Bibliotece British Council na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach dla uczniów klas II a i II b na temat brytyjskiej rodziny królewskiej – listopad 2017 r.
  8. Współpraca z instytucją unijną Europe Direct w Katowicach - prezentacja o Unii Europejskiej przedstawiciela ED pana Michała W. dla uczniów klas II b, II a oraz III c 5 czerwca 2018 r.
  9. Dokumentowanie działalności klubu na stronie internetowej szkoły – cały rok szkolny.
  10. Opieka nad tablicą informacyjną klubu – cały rok szkolny.

Opiekun  SKE

p. Marcelina Wilk