Sport

Koszykówka chłopców

Dnia 20.11.15 odbyły się eliminacje grupowe koszykarskie chłopców w ramach mistrzostw Katowic szkół gimnazjalnych. W turnieju wzieły udział gimnazjum nr 3, 23, 24 oraz nasze gimnazjum nr 2, ktore reprezentowli:

-> Mateusz Głąb 3A

Pierwszy mecz z Gimnazjum nr 3 nie sprawił naszej drużynie większych kłopotów,  wygraliśmy 29-15. Potem pauzowaliśmy 2 mecze, więc mieliśmy okazje przyjerzec się grze naszym rywalom i ustailć taktykę gry. Naszym kolejnym przeciwnikiem było Gimnazjum nr 24 - Kopernik. Ten Mecz sprawił nam niemało kłopotów. Z całch sił broniliśmy kosza, jednak ulegliśmy sile naszego przeciwnika. Teraz musieliśmy się skupić i dać z siebie wszystko. Ostatni mecz - z Gospodarzem, był przepustką do wyjścia z grupy dla nas, lub GIM23. Cała nasza drużyna była poddenerwowana i zmęczona. Przez pierwsze kwarty prezgrywalismy 2-4 punktami lecz w ostatniej kwarcie  zmobilizowaliśmy się i wygraliśmy 18-15 awansując tym samym do półfinałów.

Tekst: Adam Nowakowski