Źródło: http://booklips.pl

"Czytanie w pracy"

Prezydent Zjednoczonych Emiratów Arabskich, szejk Chalifa ibn Zajid Al Nahajjan, podpisał Narodową Ustawę Czytelniczą, która ma w ciągu dziesięciu lat uczynić z mieszkańców jego kraju zapalonych czytelników.

Kampania „Książki kształtują dzieci”.

Kampania miała za zadanie uświadomić potencjalnym pracownikom, że rola, jaką pełni bibliotekarz w szkole podstawowej, jest szczególna. Władze Jokohamy (Japonia) chciały, aby zawód ten był postrzegany jako sposobność do otwierania przed dziećmi nowych możliwości i pomagania im w rozwoju umysłowym.

Czytasz książki – podróżujesz komunikacją miejską za darmo. Tak promuje się czytanie w Rumunii!

Wszyscy, którzy w dniach od 4 do 7 czerwca 2015 roku podróżowali po mieście Kluż-Napoka tramwajem, autobusem lub trolejbusem, czytając przy okazji książki, nie musieli płacić za bilet.

Książkowy nadbagaż

Niemieckie linie lotnicze Condor chcą zachęcać podróżnych do zabierania ze sobą lektur na wczasy, dlatego oferują bezpłatnie do końca wakacji dodatkowy kilogram bagażu podręcznego, który można przeznaczyć wyłącznie na książki.