REZULTATY I KORZYŚCI

• W projekcie bierze udział 9 nauczycieli naszej szkoły.

• Udział w projekcie dyrekcji uznany został za kluczowy, gdyż z jednej strony zapewni on możliwość korzystania z doświadczeń dyrekcji w zakresie zarządzania, zaś z drugiej pozwoli dyrekcji na osiągnięcie poziomu znajomości języka, który jest niezbędny do realizowania strategicznych planów współpracy międzynarodowej naszej szkoły.

Szkolenia zagraniczne – mobilności stanowią główne działania projektowe, poza działaniami przygotowawczymi, związanymi z upowszechnianiem i ewaluacją:

1. Teachers of English Course, Irlandia (Cork)

2. Practical Teacher and Language Development Skills, Wielka Brytania (Londyn)

3. General English Course, Wielka Brytania (Oxford)

4. General English Course, Wielka Brytania (Eastbourne)

5. Espanol para extranjeros, Hiszpania (Barcelona)

W ramach upowszechniania nauczyciele będą się dzielili ze sobą wiedzą i doświadczeniami, co ubogaci cały zespół szkoły.

Głównym rezultatem projektu będzie przede wszystkim poprawa zdolności wykorzystania języków obcych (angielskiego, hiszpańskiego) w codziennej pracy poprzez dostęp do większego zasobu materiałów, metod i technik nauczania.

REZULTATY:

• Uczestnicy projektu będą mogli wykorzystać zdobyta wiedzę w procesie nauczania (transfer wiedzy).
  • motywacja do dalszego rozwoju zawodowego (uczenie się przez całe życie), poczucie satysfakcji z codziennej pracy
  • nawiązanie kontaktów z nauczycielami zagranicznych placówek w celu zorganizowania wymiany młodzieży w ramach programu Erasmus+
  • doświadczenie w pracy w międzynarodowym, wielokulturowym środowisku, co przyczyni się do rozwoju kompetencji społecznych, otwartości oraz zwalczania uprzedzeń.

KORZYŚCI:

• Długoterminowymi korzyściami projektu będzie nawiązanie współpracy z europejskimi placówkami edukacyjnymi, co wpłynie na możliwość realizacji w przyszłości projektów międzynarodowych (w tym wymiany młodzieży uczącej się w szkole).
  • Wprowadzanie w życie zaobserwowanych za granicą nowoczesnych metod nauczania, a także kształtowanie postaw tolerancji oraz współpracy w

międzynarodowym środowisku.

• Ponadto uczestnicy projektu będą mogli podzielić się zdobytą wiedzą i doświadczeniami z innymi pracownikami szkoły, co przyczyni się do wzrostu kompetencji dydaktycznych całego zespołu.
  • Projekt przyczyni się także do zwiększenia prestiżu szkoły.