ANGLIA - EASTBOURNE

Razem z koleżanką zdecydowałyśmy się skorzystać z programu Erasmus+ dla nauczycieli.

Nasza placówka od kilku lat działa w środowisku gimnazjów jako gimnazjum z oddziałami dwujęzycznymi, w związku z tym w naszej szkole pracują nauczyciele obcokrajowcy. Chcąc znaleźć możliwość porozumienia z nimi, postanowiłyśmy skorzystać z kursu języka angielskiego. Wybrałyśmy miejscowość Eastbourne jako miejsce naszego dokształcania.

Jest to bardzo urokliwa miejscowość położona nad morzem, co było dodatkowym atutem przy jej wyborze. Wyjeżdżając do Eastbourne, obawiałyśmy się , że trudno nam będzie się odnaleźć w angielskiej rzeczywistości, a także tego, że możemy mieć problem z językiem, którego nie umiemy za dobrze.

Szkoła St. Giles w Eastbourne, nauczyciele w niej uczący, nie pozwolili nam się tym martwić. Od pierwszego dnia służyli nam pomocą, podbudowywali naszą wiarę w możliwość nauczenia się języka i skorzystania jak najwięcej z naszego pobytu w ich placówce, a także w Anglii. Na zajęciach miałyśmy okazję poznać wielu obcokrajowców np. z Koreii, Tajlandii, Szwajcarii i wielu innych. Program na zajęciach był urozmaicony, lekcje były bardzo ciekawe, a wykładowcy zawsze uśmiechnięci i mobilizujący do pracy.

Oprócz intensywnej pracy szkolnej udało nam się również zobaczyć ciekawe miejsca wokół Eastbourne.  Niezapomniane wrażenia pozostały po zwiedzaniu Beachhedów, wspaniałych klifów, ciekawostką był też port w Eastbourne, a także miasto studenckie Brighton i jego niepowtarzalna architektura. Kurs pomógł nam w kontaktach z nauczycielami z Hiszpanii, którzy pracują w naszym gimnazjum, a także we współpracy z uczniami, ponieważ wśród nich również są obcokrajowcy. W przyszłości chciałybyśmy kontynuować naukę języka w miarę swoich możliwości.